Sıkça Sorulanlar Sayfa 6

Stoksuz Ticaret Nasıl Yapılır ?

Stoksuz satış yaparken farklı farklı pazarlara yöneldiğinizde şirketinizi daha iyi yönetebileceğiniz gibi daha büyük bir hedef kitleye ulaşabilirsiniz ve daha düşük rekabeti olan bir pazara da hitap etmeniz mümkün olabilir.Hitap ettiğiniz pazar büyüdüğünde ise rekabette arttığı için bu pazarda mağaza puanı artmış bir satıcı olarak kolay bir şekilde öne çıkmanız ve dropshipping yapmanız daha kolay olacaktır.

Tedarikçi XML entegrasyonu nedir?

XML Entegrasyonu e-ticaret siteleri için, farklı bir e-ticaret sitesine ait dataların bir xml formatı haline çevrilerek, farklı bir e-ticaret sitesine aktarılması anlamına gelir.

Trendyol Üzerinden Stoksuz Ticaret Yaparak Ürün Satmak

Trendyol Üzerinden Stoksuz Ticaret Yaparak Ürün Satmak

Stoksuz Ticaret yaparak Trendyol üzerinden satış yapabilirsiniz ve Trendyol üzerinden yaptığınız bu e-ticaret sayesinde kendinize bir reel gelir yada ek gelir sahibi olabilirsiniz.

Öncelikle Dikkat etmeniz konu ise;

Trendyol Pazaryerine ürün atabilmek için excel entegrasyonu ya da Trendyol Pazaryeri Entegrasyonu kullanmanız gerekmektedir.

Sizlerde Trendyol üzerinden Dropshipping yaparak başaralı bir e-ticaret deneyimi sahibi olabilirsiniz.

Ürünlerinizi Pazaryerlerinde Satın

Eticaretmia E-ticaret Paketleri ile birlikte entegrasyon paketimizi de satın alarak pazaryerlerinde hemen satışa hemen başlayın.

Whatsapp Butonu Ekleme

Aşağıdaki kodları yerine yerleştirerek kolayca sitenize whatsapp butonu ekleme işlemi yapabilir ve müşterilerinize watsapp üzerinden hizmet verebilirsiniz.

Html

<link rel="stylesheet" href="https://maxcdn.bootstrapcdn.com/font-awesome/4.5.0/css/font-awesome.min.css">
<a href="https://api.whatsapp.com/send?phone=+9005555555555" class="float" target="_blank"> /* iletişim numaranızı yazmanız gerekmektedir.*/
<i class="fa fa-whatsapp my-float"></i>
</a>

Css

/* whatsapp butonu css*/
.float {
position:fixed;
width:60px;
height:60px;
bottom:40px;
right:40px;
background-color:#25d366;
color:#FFF;
border-radius:50px;
text-align:center;
font-size:30px;
box-shadow: 2px 2px 3px #999;
z-index:100;
}

.my-float {
margin-top:16px;
}
/* whatsapp butonu css*/

Yukarıdaki Bilgileri doğru alanlara girdiğinizde sitenizin sağ alt köşesinde whatsapp iletişim butonu çıkacaktır.

XML Entegrasyonu Anlamı Nedir?

Xml Entegrasyonu 'nun Türkçe anlamı Genişletilebilir Biçimlendirme Dili ve ingilizce anlamı da Extensible Markum Language olarak tanımlanabilir.

XML ile ürün yükleme nedir?

Kısaca B2b işlerde bir toptancıdan ürün alındığı zaman ürün bilgileri (model numarası, ürün adı, ürün rengi, ürün görseli vb.) belirtilmiş olan bir de XML dosyası alınmaktadır.Bu dosya aracılığı ile alınan ürünler hem bilgisayardaki stok programına hem de e-ticaret sitesi ile pazaryerine bir xml entegrasyonu sayesinde rahatlıkla aktarılır.

XML yöntemi nedir?

Kısaca xml, bir tür Excel mantığı ile çalışan bir veri dosyasıdır. Firmaların ellerindeki ürünlere ait tüm bilgileri sıralayan ve kategoriler halinde gösterilmesine yarayan bir yazılım türüdür. Bu yazılıma yüklenen ürünler, xml entegrasyonu sayesinde diğer internet sitelerine de kolayca yerleştirilebilir.