Pop-Up Nedir ?

İnternetin yaygınlaşması ve yaygınlaşması ile birlikte neredeyse her eve girmesiyle beraber, her yaştan kullanıcı da website sahiplerinin aslında

birer müşterisi hâline gelmektedir.İnternet reklamcılığında çoğunlukla kullanılan Pop-Up ise bir siteye girdiğiniz siz istemeden karşınıza çıkabilmektedir.Özellikle birçok e-ticaret paketi bu reklam ayarları ile birlikte sunulmaktadır.

Her ne kadar internet sitelerinin çoğu size direkt olarak bir şeyler satmasa da neredeyse her bir site, her ziyaretçiden para kazanmayı hedeflemektedir.

Site içine gizlice gömülen reklamlar kullanıcılardan para kazanmanın bir yoludur. Ancak yaygın olan ve bazen tehlikeli olabilen bir diğer yol ise Pop-Up reklamlardır.

Herhangibir siteyi ziyaret ettiğinizde sizin isteğiniz dışında karşınıza çıkan bu Pop-Up pencereler çoğu zaman sinirlerinizi bozabilen bir yapıya sahiptir ve kapatmak için biraz uğraşmanız gerekir. Günlük olarak kullandığımız Google Chrome, Mozilla ve Opera gibi yaygın kullanılan tarayıcılarda Pop-Up engelleme ayarları bulunmaktadır.